https://www.datarpgx.de/en/home/

 

DATAR CANCER GENETICS yra tarptautinė kompanija kurios pagrindiniai atstovybių centrai įsikūrę Vokietijoje, JK, JAV ir Indijoje bei siūlanti inovatyvius VĖŽIO DIAGNOSTINIUS, INDIVIDUALIZUOTO GYDYMO REKOMENDACIJŲ BEI VĖŽIO PATIKROS TESTUS PAREMTUS CIRKULIUOJANČIŲ NAVIKINIŲ LĄSTELIŲ TYRIMAIS IŠ MINIMALIAI INVAZINĖS SKYSTOS BIOPSIJOS (VENINIO KRAUJO) ĖMINIO

 

Šiuo metu pasaulis sparčiai žengia personalizuotos medicinos keliu ir tai ypač aktualu diagnozuojant bei gydant onkologines ligas. Personalizuota medicina pagrįsta individualizuoto gydymo modeliu, kurio esmė – gydymo strategija pritaikyta konkrečiai paciento diagnozei, pasitelkiant atliktų tyrimų rezultatus ir tiksliai nustatant ligos profilį molekuliniame lygmenyje. Gydant vėžinius susirgimus labai svarbu išanalizuoti specifinius naviko bruožus ir charakteristikas tam, kad būtų pritaikyta pati efektyviausia terapija. Ląstelių lygmens tyrimai taip pat padeda nustatyti onkologines ligas žmonėms, kuriems dar nepasireiškė jokie simptomai ir kurie nori išsitirti profilaktiškai bei žinoti savo sveikatos statusą.

 

DATAR CANCER GENETIS MISIJA

„Datar Cancer Genetics“ siūlo teranostinius sprendimus, pažengusių ar sunkiai gydomų solidinių piktybinių navikų (pvz., krūties, prostatos vėžio ir kt.) atvejais. Taip pat yra gerai žinoma, kad ankstyva vėžio diagnostika lemia sėkmingą gydymą, pavyzdžiui, kolorektalinio ar kiaušidžių karcinomų atvejais. Kraujas savyje saugo itin daug informacijos, kurios analizė pasitelkiant DI padeda ne tik nustatyti diagnozę bet ir individualizuoti ar optimizuoti gydymą. Remiantis pastarųjų metų klinikiniais tyrimais, „Datar Cancer Genetics“ sugebėjo sukurti įrodymais pagrįstas tyrimo procedūras tiek precizinio gydymo, tiek ankstyvos vėžio patikros srityse. Į kompanijos laboratorijų atliekamus tyrimus buvo įtraukta daugiau nei 40 000 pacientų, kurie labai prisidėjo prie šiuolaikinės vėžio diagnostikos ir gydymo.

Exacta

https://www.datarpgx.de/en/the-most-comprehensive-tumour-investigation-exacta/

Exacta_EN

Išsamiausias naviko tyrimas

Exacta yra išsamus, sudėtinis solidinių navikų molekulinių-genetinių savybių tyrimas, pagrįstas klinikinių tyrimų rezultatais. Exacta tyrimas turi pranašumą retų solidinių navikų atvejais, kuriems nėra jokių rekomendacijų, bei pažengusio ar sunkiai gydomo vėžio atvejais. Exacta analizuoja milijonus duomenų taškų molekuliniu lygiu, kad įvertintų ir nustatytų visas individualizuoto gydymo galimybes.

Tačiau taikant įprastą, standartinį gydymą, dažniausiai neatsižvelgiama į bendrą konkretaus paciento naviko genetinį profilį. Neretai pacientai nukenčia dėl nesėkmingo gydymo ar agresyvaus atkryčio. Todėl prieš priimant sprendimą dėl individualizuoto gydymo plano, būtina išsamiai ištirti ne tik naviko molekulinį profilį bet ir eilę kitų molekulinių/genetinių biožymenų.

 

Exacta padeda įvertinti vedančias (angl. „driver“) mutacijas ir kelius, skatinančius vėžinių darinių formavimąsi, atliekant 20 805 vėžio genomo genų kelių analičių ir kelių koordinačių analizę. Ši analizė padeda identifikuoti medicininius preparatus, kurie būtų veiksmingiausi konkrečiam solidinio piktybinio naviko atvejui. Taigi Exacta tyrimas įgalina sudėtingą gydymo strategiją, viršijančią įprastinę perspektyvą, net ir sunkiai gydomiems ar vėlyvosios stadijos vėžiu sergantiems pacientams gydyti.

 

Exacta yra rekomenduojamas…

 • pirmos/antros eilės gydymas buvo nesėkmingas.
 • vėžys atsinaujino.
 • vėžys yra aukšto piktybiškumo laipsnio/metastazavęs.
 • buvo naujai diagnozuotas sudėtingas vėžys, pvz., skrandžio, stemplės, kasos, tulžies pūslės, virškinamojo trakto ir kt.
 • gydymo nesėkmės rizika yra didelė.

 

Kas atliekama tyrimo metu?

 • Onkogenai – SNV, CNV, genų amplifikacijos, mutacijų našta, paveldimos mutacijos
 • Imunocitocheminiai žymenys – mTOR, VEGFR1, VEGFR2, EGFR, VEGFA
 • RNR sekų nustatymas – KEGG keliai (su liga susiję, su terapija susiję ir atsparumo modeliai)
 • Farmakogenetinis tyrimas – CYP450 genotipų nustatymas, baltymų transporteriai arba vaistų toksiškumo ir veiksmingumo įvertinimas
 • Chemojautrumo tyrimas – Patentuotas in vitro ląstelių tyrimas su gyvomis cirkuliuojančiomis naviko ląstelėmis
 • Skysta biopsija – mutacijų krūvis, naviko heterogeniškumas

 

Optimaliausias tikslinės terapijos pasirinkimas:

 • Exacta tyrimas nustato molekulinius taikinius ir ląstelių ciklo kelius, kad būtų parinktas tinkamiausias tiriamam atvejui tikslinis gydymas.
 • Analizuojami visi svarbūs biožymenys tikslinei terapijai pasirinkti, įskaitant onkogenų mutacijas, delecijas, genų persitvarkymą, genų amplifikaciją/ekspresiją.

 

Nepageidaujamų reakcijų vaistams įvertinimas:

 • Terapijų, turinčių mažiausiai šalutinį poveikį pacientui, parinkimas remiantis farmakogenominiu tyrimu.

Optimaliausias citotoksinės terapijos parinkimas:

 • Atliekamas citotoksinio vaisto atsakas/vėžio genomo atsparumo tyrimas, pagrįstas DNR ir genų ekspresija.
 • Išsamų precizinį tyrimą sudaro cheminio jautrumo tyrimai, siekiant numatyti citotoksinių vaistų veiksmingumą tiriamam atvejui.

 

Tiriamojo ėminio surinkimas

Reikalavimai:

Tyrimui atlikti reikia 4 STRECK ir EDTA vakuuminių mėgintuvėlių kuriuose surinkta 40 ml veninio kraujo. Taip pat gali būti ištiriamas ir naviko audinio mėginys parafininiame bloke.

 

Tyrimo atlikimo laikas

Mažiausiai 21 diena nuo mėginio pristatymo į laboratoriją.

Cancertrack

https://www.datarpgx.de/en/cancertrack-en/

Cancertrack_EN

Onkologinės ligos stebėsenos vykdymas pasitelkiant skystos biopsijos tyrimą

„Cancertrack“ yra skystos biopsijos (veninio kraujo ėminio) tyrimas, leidžiantis tiksliai, specifiškai ir patikimai aptikti su vėžiu susijusius biožymenis. Cancertrack leidžia nuolat stebėti vėžio eigą, kad ligos atkryčiai ar naviko charakteristikų pokyčiai būtų identifikuoti ankstyvose stadijose.

 

Cancertrack ypatybės

 • Tyrimo metu nustatoma laisvai cirkuliuojanti naviko DNR, kurią vėžinės ląstelės išskiria į paciento kraują (ctDNR) bei cirkuliuojančios naviko ląstelės (angl. Circulating Tumor Cells – CTC)
 • Nustatomas naviko aktyvumas
 • Nustatomas vaistų pritaikymas realiu laiku (remiantis tyrimo rezultatais)
 • Papildomai: radiologiniais metodais nematomų metastazių ir navikų stebėjimas
 • Aptikimo ribos: 0,1 % (minimalus alelių dažnis)
 • Saugus, paprastas ir ekonomiškas tyrimas

 

Cancertrack yra rekomenduojamas… 

 • Kiekvienam pacientui aktyviai gydomam nuo vėžio.
 • Kiekvienam pacientui kuriam diagnozuotas solidinis piktybinis navikas ir reikalingas papildomas patvirtinamasis tyrimas greta biopsijos ar radiologinio tyrimo.
 • Kiekvienam asmeniui įveikusiam vėžį, esančiam ilgalaikėje remisijoje ir norinčiam stebėti savo sveikatos būklę.

 

Onkologinės ligos stebėsena

Optimaliu atveju gydymas visada turėtų būti „vienu žingsniu priekyje“ onkologinės ligos. „Cancertrack“ užtikrina stebėseną realiu laiku, kad būtų galima nustatyti genetinius naviko pokyčius ankstyvoje stadijoje. Atlikus tyrimą galima aptikti kliniškai svarbias mutacijas bei keisti/adaptuoti gydymą priklausomai nuo tyrimo rezultatų.

 

Kokia informacija gaunama atlikus Cancertrack tyrimą?

 • ctDNA ir CTC* – informacija apie vėžio aktyvumą
 • ctDNA – Molekulinė vėžio dinamika realiu laiku
 • ctDNA ir CTC* – terapijos sėkmės indikacijos
 • ctDNR – molekuliniai atsparumo vaistams požymiai

Tiriamojo ėminio surinkimas

Reikalavimai:

Tyrimui atlikti reikia 4 STRECK ir EDTA vakuuminių mėgintuvėlių kuriuose surinkta 40 ml veninio kraujo.

 

Tyrimo atlikimo laikas

Mažiausiai 14 dienų nuo mėginio pristatymo į laboratoriją.

Trucheck

https://www.datarpgx.de/en/trucheck-en/

Trucheck_EN

Ankstyva vėžio patikra

Trucheck™ is a new blood-based paradigm in multicancer detection.

Trucheck™ yra nauja kraujo pagrindu sukurta daugelio vėžio tipų aptikimo paradigma

 

Galimi Trucheck™ tyrimo variantai:

 • Trucheck™ intelli (iki 70 solidinių navikų tipų skriningui)
 • Trucheck™ FemmeSafe (Krūties, kiaušidžių, gimdos, gimdos kaklelio vėžio skriningui)

 

Apie Trucheck™

Kasmet Europoje diagnozuojama apie 4,4 milijono naujų vėžio atvejų ir apie 2 milijonai su vėžiu susijusių mirčių. Deja, kai kurie vėžio atvejai nustatomi jau pažengusiose stadijose, todėl reikia intensyvesnio ir brangesnio gydymo, dėl kurio neretai pasireiškia ir didesnis šalutinis gydymo poveikis. Vėžio nustatymas ankstyvose / vietinėse stadijose yra gyvybiškai svarbus sėkmingam gydymui, mažesnėms gydymo išlaidoms, mažesniam toksiškumui ir geresniam išgyvenamumui. „Trucheck™“ yra daugelio metų bendradarbiavimo, tarptautinių tyrimų ir inovacijų kulminacija. Tyrimas buvo sukurtas, išbandytas ir patvirtintas su daugiau nei 40 000 asmenų.

 

Trucheck™ technologija

Trucheck™ aptinka cirkuliuojančias naviko ląsteles (CTC angl. „Circulating Tumor Cells“) ir šių ląstelių grupes, kurias išskiria piktybiniai navikai. Gerybiniai navikai tokių ląstelių neišskiria. Taigi CTC aptinkamos vėžiu sergančių pacientų kraujyje, tačiau sveikų asmenų kraujyje jų nėra.

Trucheck™ intelli gali aptikti CTC sergant ~70 solidiniais navikų tipais, kurie sudaro ~81% visų vėžio atvejų ir ~84% visų su vėžiu susijusių mirčių Europoje.

Klinikinių tyrimų duomenimis, Trucheck™ jautrumas yra 88 % nustatant visų stadijų ir tipų vėžį. Be to, „Trucheck™ intelli“ pasižymi 96% tikslumu nustatant naviko kilmės audinį ar organą teigiamais tyrimų rezultatų atvejais.

Atliktų tyrimų duomenys rodo, kad Trucheck™ jautrumas, priklausomai nuo naviko tipo, yra 65–89%, o specifiškumas – 96–99%.

Trucheck™ aptinka vėžį nepriklausomai nuo ligos stadijos, todėl net ankstyvos stadijos vėžys yra aptinkamas.

 

Trucheck™ yra rekomenduojamas…

 • Besimptomiams asmenims, kurių šeimoje yra buvę vėžio atvejų.
 • Asmenims, norintiems įtraukti šį testą į savo kasmetinę sveikatos patikrą.
 • Besimptomiams asmenims, kuriems yra nustatyta padidinta rizika sirgti onkologinėmis ligomis.

 

Privalumai

Skirtingai nuo vykdomų vėžio patikros programų orientuotų tik į tam tikrą vėžio tipą, TrucheckTM gali nustatyti kelis vėžio tipus paėmus veninio kraujo mėginį (skystos biopsijos mėginį). Onkologinės ligos aptikimas ankstyvuose ligos etapuose yra susijęs su didesniu sėkmingo gydymo rodikliu ir geresniu išgyvenamumu.

TrucheckTM intelli tiria CTC, kad nustatytų naviko molekulinį profilį. TrucheckTM intelli labai tiksliai nustato tolimesnei diagnostikai svarbią informaciją – naviko kilmės audinį / organą. Tokia informacija leidžia atlikti tolimesnius specifinius diagnostinius tyrimus sumažinant diagnostinių bandymų ir klaidų skaičių.

TrucheckTM yra pažangi visapusiška vėžio patikros priemonė, siūlanti neprilygstamą jautrumo ir specifiškumo derinį, kad būtų galima anksti nustatyti vėžinius susirgimus simptomų nejaučiantiems ir onkologinėmis ligomis anksčiau nesirgusiems asmenims.

 

Metodas

CTC gausinimas:

Įprastos, anksčiau naudotos CTC gausinimo priemonės buvo paremtos imunoafiniteto fiksavimu (magnetinių dalelių pagalba) arba dydžiu ar krūviu pagrįstu ląstelių atskyrimu (mikro-kanalėlių prietaisai). Tokiais metodais atliekami tyrimai susidūrė su apribojimais kuomet CTC išreišktas tik nedidelis epitopų kiekis arba tais atvejais, ląstelėse epitopo ekspresija nėra išreikšta. Tokie tyrimai pasižymėjo žemu jautrumu ir specifiškumu. TrucheckTM sukūrė ir naudoja visiškai naują metodą – epigenetiškai aktyvuojančią terpę (EAM), kuri „neigiamai“ praturtina CTC, t.y. visos normalios skystos biopsijos mėginio ląstelės žūva dėl jų funkcinės apoptozės mechanizmo, o visos vėžinės kilmės piktybinės ląstelės (CTC) išgyvena.

 

Specifiniai audinių ir organų kilmės žymenys:

Standartinės CTC tyrimais pagrįstos technologijos daro išvadą apie CTC buvimą, remiantis EpCAM+, PanCK+ ir CD45 teigiamų ląstelių aptikimu. Tokios technologijos praleidžia ne epitelinės kilmės vėžines ligas, kuomet minėti žymenys yra neigiami. Todėl TrucheckTM taip pat naudoja audinių bei organų kilmės specifinius žymenis, kurių, kaip žinoma, ekspresija vėžio ląstelėse gali būti išreikšta. TrucheckTM naudoja biožymenis galinčius nustatyti įvairius karcinomų potipius, taip pat žymenis, būdingus kitiems vėžio tipams, pavyzdžiui, gliomoms, sarkomoms ir neuroendokrininiams navikams.

 

Tiriamojo ėminio surinkimas

Reikalavimai:

Tyrimui atlikti reikia 3 EDTA vakuuminių mėgintuvėlių kuriuose surinkta 26 ml veninio kraujo

 

Tyrimo atlikimo laikas

Mažiausiai 14 dienų nuo mėginio pristatymo į laboratoriją.