Ginekologija yra medicinos sritis, kuri susijusi su moterų reprodukcine sveikata. Ji apima įvairių reprodukcinių organų ligų, pvz., gimdos ir kiaušidžių, diagnostiką ir gydymą, taip pat užsiima nėštumo priežiūra ir menopauzės problemomis.

Gydytojai ginekologai konstatuoja, kad visuomenės senėjimas, genetiniai bei aplinkos veiksniai pastaruoju metu yra pagrindinės didėjančio moterų sergamumo onkologinėmis ligomis priežastys. Dar blogiau, kad vis daugiau moterų diagnozuojamos uždelstos ginekologinės ligos.

Gimdos kaklelio vėžys – viena dažniausiai moterims diagnozuojamų onkologinių ligų

Ji klastinga, kaip ir kitos, nes ankstyvose stadijose gali nepasireikšti jokie simptomai. Pirmas ir turbūt vienintelis požymis yra kraujavimas ar kraujingos išskyros iš makšties ne mėnesinių metu arba kraujavimas pomenopauzėje. Itin pavojinga, jei kraujuojama po lytinių santykių.

Kiti gimdos kaklelio vėžio simptomai:

  • gausios vandeningos, nemalonaus kvapo išskyros;
  • skausmingi lytiniai santykiai;
  • skausmas pilvo apatinėje dalyje, o vėliau ir mažajame dubenyje.

Kojų tirpimas ir tinimas pasireiškia, kai liga jau pažengusi. Atsiradę inkstų skausmai ar tuštinimosi bei šlapinimosi sutrikimai signalizuoja, kad liga labai išplitusi. Panašūs ir gimdos kūno vėžio požymiai.

Moterų gyvybę gali išgelbėti tik nuolatinis rūpestis savo sveikata – periodinis jos pasitikrinimas pas gydytoją ginekologą.

Ginekologas Kaune

Mūsų klinikoje (Vytauto pr. 29, Kaunas)  privatus ginekologas atliekantis reguliarius ginekologinius patikrinimus, diagnozuoja ir gydo reprodukcinės sistemos ligas bei teikia konsultacijas . Registruokitės ir atlikite reikiamus tyrimus laiku.

Telefonas: +370 603 37322
El. paštas: info@onkoklinika.lt

Prof. dr. Daiva Vaitkienė Gydytoja akušerė-onkoginekologė

Prof. dr. Daiva Vaitkienė

Gydytoja akušerė-onkoginekologė
Prof. dr. Adrius Gaurilčikas Gydytojas ginekologas

Prof. dr. Adrius Gaurilčikas

Gydytojas ginekologas
Julius Bartašius Gydytojas ginekologas

Julius Bartašius

Gydytojas ginekologas