Gydytojas urologas – tai specialistas, gydantis vyrų ir moterų šlapimo trakto problemas bei vyrų reprodukcinės sistemos, dažniausiai vyrų lytinių organų sutrikimus.

Šlapimo šalinimo organams priklauso:

  • inkstai;
  • šlapimtakiai;
  • šlapimo pūslė;
  • šlaplė.

Urologija yra chirurgijos šaka, susijusi su nefrologija, andrologija, seksologija.

Prostatos vėžys- viena dažniausių onkologinių ligų Lietuvoje

Prostata, arba priešinė liauka, yra vienas iš vidinių vyriškų lytinių organų. Ši liauka, savo dydžiu bei forma primenanti kaštoną, yra mažajame dubenyje tuoj po šlapimo pūsle, prigludusi prie jos dugno. Užpakalinė organo dalis siekia tiesiąją žarną.

Kaip ir dauguma onkologinių ligų, prostatos vėžys ankstyvosiose stadijose simptomų neparodo. Jie atsiranda, kai vėžinis mazgas būna gana didelis ir spaudžia šlaplę. Dėl to šlapinimasis pasunkėja, susilpnėja, susiaurėja ir padažnėja, ypač naktį, nes, susiaurėjus šlaplei, šlapimo pūslėje po šlapinimosi nuolat lieka šlapimo. Šlapinimosi metu skauda, gali jaustis deginimas.

Simptomai

Pastebėjus šlapime kraujo, būtina kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti ir šlapimo pūslės vėžio, inkstų akmenligės ar kitų šlapimo išskyrimo sistemos ligų simptomas.

Vėžinis procesas prostatoje vystosi lėtai, šlapinimosi sutrikimų gali nebūti daugelį metų, pačioje prostatoje jau esant vėžio ląstelių. Dubens, šlaunies, klubo ir kitų kaulų skausmai gali byloti, kad prostatos vėžio ląstelės išplito, susidarė metastazės kauluose.

Urologai Kaune

Mūsų klinikoje (Vytauto pr. 29, Kaunas)  privatūs urologai priima tiek suaugusius, tiek vaikus. Registruokitės ir atlikite reikiamus tyrimus laiku.

Telefonas: +370 603 37322
El. paštas: info@onkoklinika.lt

Prof. Mindaugas Jievaltas Gydytojas urologas

Prof. Mindaugas Jievaltas

Gydytojas urologas