Dietologija– medicinos mokslas apie racionalią mitybą, gydymas maistu yra pripažintas medicinos metodas. Dietologai yra specialistai, tiriantys žmogaus organizmo maistinių medžiagų, energijos poreikį ir jų koregavimo būdus specialiomis dietomis gydant konkrečias ligas.

Kuo skiriasi dietistas ir dietologas?

Nors šie specialistai yra susiję tačiau dietistas dažniausiai susijęs su klinikiniu darbu, jis įvertina pacientų mitybos poreikius, rengia individualius mitybos planus ir konsultuoja dėl sveikos mitybos. Dietologas dirba daug plačiau ir tiria mitybos mokslą.

Kas yra dieta?

Dieta yra sveiko ar sergančio žmogaus maitinimosi režimas, specialios mitybos maisto rūšis ir raciono sudėtis.

Sveikųjų asmenų pagrindinė dieta gali būti modifikuota į gydomąją pagal patofiziologinius organizmo pokyčius tam tikros ligos ar sveikatos problemos atveju, gali būti pritaikyta pagal individualius asmens maistinių medžiagų bei energijos poreikius ir maitinimosi įpročius, parenkant mėgstamus maisto produktus, jų ruošimo būdą, konsistenciją, porcijų dydžius, valgymo režimą.

Dietos nauda

Tinkamai maitinantis, organizmas aprūpinamas reikalingomis maistinėmis medžiagomis, užtikrinamas normalus augimas ir vystymasis, sustiprinama apsauginė organizmo funkcija nuo kraujotakos sistemos ligų, vėžinių susirgimų, nutukimo.

Anstvorio epidemija

Europos kovos su nutukimu chartija pažymi, kad antsvoris ir nutukimas yra viena iš rimčiausių problemų gyventojų sveikatai Europos regione ir jau įgauna epideminį lygį. Sau padėti galime, naudodamiesi gydytojų dietologų paslaugomis.

Gydytojas Dietologas Kaune

Mūsų klinikoje (Vytauto pr. 29, Kaunas)  privatus gydytojas dietologas priima tiek suaugusius, tiek vaikus. Registruokitės ir atlikite reikiamus tyrimus laiku.

Telefonas: +370 603 37322
El. paštas: info@onkoklinika.lt

Doc. dr. Aida Žvirblienė Gydytoja gastroenterologė-dietologė-psichoterapeutė

Doc. dr. Aida Žvirblienė

Gydytoja gastroenterologė-dietologė-psichoterapeutė