Psichiatrija– sielos, arba dvasios, gydymas. Tai medicinos mokslo šaka, tirianti psichikos sutrikimų etiologiją, patogenezę, psichopatologiją, diagnostiką ir gydymą.

Psichiatrija apima ir psichiatrinės pagalbos organizavimą, socialinius bei teisinius aspektus – psichikos sutrikimų profilaktiką, ligonių reabilitaciją, ekspertizes ir panašiai.

Psichikos sveikata – svarbi žmogaus dvasinė būsena. Tai emocinis ir dvasinis atsparumas, leidžiantis patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį, tai variklis siekti užsibrėžtų tikslų r gyventi visavertį gyvenimą, būti naudingu sau ir visuomenei.

Psichikos sveikatos priežiūra – specializuota sveikatos priežiūra, kurios tikslas – teikti psichiatrinę pagalbą: diagnozuoti, gydyti sutrikusias žmogaus psichikos funkcijas, laiku perspėti psichikos ligų paūmėjimus, padėti žmogui prisitaikyti prie visuomenės gyvenimo ir į jį grįžti.

Gydytojų psichiatrų profesionalumas, naujausios moksliniais tyrimais pagrįstos psichikos sveikatos priežiūros inovacijos jau ir Lietuvoje nuima stigmas nuo po visuomenės viešumo šydu buvusios paslėptos medicinos srities – psichiatrijos.

Leonas Kačinskas Gydytojas psichiatras

Leonas Kačinskas

Gydytojas psichiatras